VÝHODY, KTERÉ NABÍZÍ FLEXIBILNÍ HYPOTÉKA

Její majitelé tak mají více možností, které mohou využít. Vlastnosti této hypotéky jsou totiž zcela odlišné od těch, které běžně známe z našich končin. Jedná se například o:
– měsíční splátka se může měnit. Zřejmě největší výhodu mají ti, kteří se chtějí celé hypotéky co nejrychleji zbavit a chtějí ji ukončit, tedy všechnu splatit, během jejího trvání. Zde je to docela dost dobře možné. Dokonce můžete běžně platit více, než je vyměřená měsíční splátka.
– přeplatky, které měsíčně dáváte navíc, si později můžete klidně vypůjčit zpět. To je také něco, co u nás nemá tradici.
– měsíční splátku můžete snížit a platit tak méně. Což je velice výhodné pro ty, kteří se dostanou do složité životní situace nebo najednou nemají peněžní hotovost na účtu či po ruce.
– a v neposlední řadě je možné, že nějakou dobu nebudete platit vůbec. Vezmete si takzvanou platební dovolenou. Většinou je možné, aby tato doba trvala od 3 měsíců až klidně po 12 měsíců.
Právě tyto všechny výhody jsou pro klienty velice příznivé. Přizpůsobují se zcela jejich požadavkům a nikdo se tak nedostane do krize. Navolíte si přesně podle vašich individuálních možností vaše poplatky a všechno ostatní tak, jak potřebujete v konkrétní situaci daného člověka.
Je to výhodné jistě pro každého. Ať už máte pohyblivé příjmy, nebo jste osoba samostatně výdělečně činná.

Některé věci musejí být pevně dány. Jiné mohou poletovat tam a sem. Fixace je jistě něco pevného, ale co to vlastně znamená, nebo s čím to má něco společného?

Fixace

Úroková sazba a hypoteční úvěr mohou mít fixaci. Ta je dána po jistý časový úsek, po který se úroková sazby nemění. Po ukončení doby fixace se úroková sazba mění podle aktuální hodnoty na trhu. Pokud by někdo chtěl novou úrokovou sazbu, délku fixace nebo i délku splatnosti hypotečního úvěru, tak v tento okamžik jde vyjednávat s bankou.
Jednoleté, tříleté, pětileté, ostatní, takové jsou fixace úrokových sazeb u nás v České Republice. Jsou to varianty, ze kterých si můžete vybírat.
Kategorií, která je zvlášť, jsou hypoteční úvěry s variabilní úrokovou sazbou. Tohoto tématu se netýká žádná fixace, takže není pevně stanovená úroková sazba, která by byla dána pořád stejně, ale jedná se o proměnlivou položku, která se mění každý měsíc.

Informace se týkají jen úvěrů, které nejsou spotřebitelské úvěry ve smyslu zákona 257/2016, sb. o spotřebitelském úvěru.