Když už jste ve věku, kdy přemýšlíte, jak budete trávit čas v penzi, protože za pár let Vás to už čeká, pak míváte chmurné myšlenky, protože si už nemůžete dopřát to, co jste mohli ještě před několika lety.

 

A přemýšlíte nyní tímto směrem proto, že byste si chtěli na stará kolena dopřát odpočinek někde jinde, než v panelovém domě uprostřed sídliště plného řvoucích dětí? Tedy ne řvoucích, ale hrajících si dětí? Tak ty Vaše chmury hoďte za hlavu a vlijte si do žil svěží závan nových zítřků.

 

Je obecně známo, že v našich končinách dosahuje člověk plnoletosti v osmnácti letech svého života. Je právně zodpovědný za své činy a rozhodnutí a svéprávný ke všem právním úkonům. Spodní hranice věku je tedy dána!

 

Poté si každá banka určuje podmínky ke sjednání hypotečního úvěru sama. Včetně věku žadatele a dalších podmínek.

 

Obecně se počítá, že doba splatnosti, tedy konce úvěru by měla být ve Vašich 70 letech, výjimečně do 75 let.

 

A co tedy Vy?

 

Chcete si pořídit chatu u vody, ve které byste mohl přebývat i v chladnějším období roku?

 

A máte nějaký problém s pořízením takové chaty? Chybí Vám peníze?

 

Jsou i starší lidé, kteří si teprve v penzi plní své sny, například o cestování. Proč byste tedy nemohl právě Vy uskutečnit akci s názvem „Chata u vody“?

 

Váš věk žadatele o nebankovní hypotéku nemusí být přece překážkou!

 

Máte byt v osobním vlastnictví? Nechte si jej ocenit odhadcem od nebankovní společnosti zdarma a pusťte s úvěrovým manažerem do vyjednávání o poskytnutí úvěru, který pokryje Vaše náklady na pořízení Vaší chaty. Společně najdete řešení měsíčních splátek a doby úvěru, které Vám budou vyhovovat.

 

A než půjdete do penze, připravte si své nové působiště k obrazu svému. Rybaření na penzi je vážně uklidňující činnost pro Vaši osobnost, než je poslouchání řevu skotačivých dětí na sídlišti!

 

Reverzní hypotéka neboli obrácená hypotéka je také možnost řešení situace v okamžiku, kdy vlastníte nemovitost a jste v důchodovém věku a příjmy již nestačí na případnou úhradu splátky.

Reverzní hypotéka je známá spíše v zahraničí. Zjednodušeně řečeno. Půjčíte si, nic nesplácíte a jakmile již na tomto světě nebudete, společnost si dluh spolu s úrokem vybere zpeněžením nemovitosti.  Máte tak stále za svého život a střechu nad hlavou a zároveň finance na spokojený důchod.

A proč se pořád bavíme o hypotéce, když ta je určena jen na bydlení? A navíc musíte čerpat přes faktury a tak. Ale pane, to už dávno není pravda!