Touha po vlastnění majetku je naprosto přirozená vlastnost každého člověka, a to bez rozdílu. Můžete si říkat, že tomu tak není, ale opak je pravdou.

 

Je jisté, že někteří této vlastnosti podlehnou natolik, že neznají rozumné meze, a svůj život zcela podřídí hromadění majetku. Jsou takoví lidé.

 

Ano, to je pravda. Tací lidé si zaslouží náš soucit. O velikosti majetku život není.

 

Ale vlastnit rodinný dům, nebo byt není nenormální. To by chtěl přece každý člověk. Jenže, kde na to vzít a nekrást? Tak nějak se to lidově označuje, když peníze nejsou.

 

Hypotéka, a zvláště pak ta nebankovní, problém nedostatku peněz hravě vyřeší.

 

Proč právě nebankovní hypotéka? Je to jednoduché. Jejím pořízením získáte mnoho výhod. Například výhodu splatnosti hypotéky.

 

Běžná hypotéka se splácí několik desítek let. Lidé si tento zdroj financování nemovitosti vybírají hlavně proto, aby pravidelné měsíční splátky příliš nezatížili rodinný rozpočet.

 

Aby celá vypůjčená suma byla rozložena na mnoho let, protože jedině tak se mohou dostat na nízkou měsíční splátku. Splatnost hypotéky je tak jasně daná.

 

Ale co když se k většímu množství peněz dostanete během prvních deseti let splácení? Najednou zjistíte, že byste mohli hypotéku doplatit. Taková skvělá zpráva může být ovšem skvělá bankovních i u nebankovních hypoték.

 

U nich můžete termín splatnosti hypotéky zkrátit, a to podle svých možností. A to bez sankcí.

 

Rozhodně nebudete potrestáni za to, že svůj závazek chcete splatit dřív, než je uvedeno ve smlouvě.

Budete-li mít tedy svou nebankovní hypotéku nastavenou na 1–30 let, pak splatit můžete kdykoliv během této doby, aniž byste se museli obávat trestů za předčasné splacení!

 

Možná si myslíte, že taková eventualita se Vás rozhodně netýká, ale nikdy nevíte, co Vás v životě potká, proto myslete i na tuto výhodu, které můžete, ale nemusíte využít.

 

Máte dům? Máte zahradu se zahradním domkem? Bydlíte ve vlastním bytě? Potom jste bohatý člověk, který může mít ještě víc. Máte totiž základ!