Kdo tvrdí, že peníze nepotřebuje, neříká pravdu. Buď jich má dostatek, a proto tvrdí, to, co tvrdí. Nebo se jen před ostatními kasá, že jsou pro něj důležitější věci na světě.

 

Ano, má pravdu. Jsou důležitější věci na světě, než jsou peníze. Láska, upřímnost a čest. To jsou určitě důležitější věci než peníze.

 

Ale přetrvá láska v době, kdy nebudete mít střechu nad hlavou? Najíte se lásky?

 

Vaše upřímnost nasytí hladové krky Vašich ratolestí? Peníze jsou nutností. Bez nich můžete být šťastní, to ano. Ale s nimi přece také.

 

Proč byste si nemohli dopřát svou vlastní střechu nad hlavou?

 

Vždyť i v takové chvíli uplatníte své čestné jednání, když budete dodržovat splátkový kalendář nebankovní hypotéky.

 

A navíc se může prohloubit Vaše láska a upřímnost, když Vás nebude obcházet strašák nedostatku peněz na důstojný život, například v rodinném domku.

 

Hypotéka Vám může umožnit prožít štěstí, a to ve svém. Na několik desítek let se stanete dlužníkem, který bude v pravidelných měsíčních splátkách splácet svůj dluh vůči své nebankovní společnosti.

 

Jednotlivé splátky zvolíte tak, abyste nezatížili svůj rodinný rozpočet. Při splátkovém kalendáři to jde hladce.

 

Takže peníze potřebuje každý. Jen jde o to, jak s nimi naloží. Pokud se stanou jeho prvotním zájmem, pak to asi dobré není. Všechno ve svém životě totiž podřizuje jejich hromadění, a to se pak lehce zapomíná na to podstatné.

 

Ale pokud peněz využije, třeba na měsíční splátky nebankovní hypotéky, pak mu zbyde čas i na opravdový život.

 

Jen si musíte při pravidelném splácení dát pozor na tzv. den splatnosti. Ve splátkovém kalendáři je označen den, který musí být věřiteli připsána Vaše splátka na jeho účtu.

 

Vy tedy musíte zvolit den odeslání z Vašeho účtu takový, který zajistí včasné odeslání a potřebné připsání měsíčního obnosu peněz, který je předmětem splátkového kalendáře.

 

Některé podmínky k získání hypotéky Vás mohou odrazovat, protože musíte stále platit, aniž byste měl jistotu peněz na Vašem účtu. Vždy to ale není pravda.