U nebankovních hypoték je čerpání úvěru jasně předem dohodnuté.

 

Většinou nejde o čerpání postupné, to bývá obvykle u hypotéky bankovní, pokud třeba rekonstruujete a banka Vám vyplácí peníze postupně oproti dodaným fakturám za rekonstrukci.

 

Nebankovní sektor úvěr poskytuje obvykle, pokud není dohodnuto jinak v plné výši najednou.

 

Kdo už s hypotékou nějakou zkušenost má, ten pak váhá nad tím, zda je to pro něj dobré. Zda je takový typ hypotéky pro něj vyhovující.

 

A proč? To proto, že úroky z úvěru se platí pouze z toho vyčerpaného. A když bude čerpat úvěr postupně, bude platit úroky pouze z vyčerpané částky.

 

Jenže! A to je pro mnohé klienty podstatnější. Mít během několika dnů po podpisu úvěrových smluv na účtu celý obnos peněz, se kterými mohou manipulovat okamžitě a bez složitých machinací, leckdy je pro ně opravdu daleko výhodnější než jej čerpat postupně.

 

Důvody, které klienty nebankovního sektoru vedou k čerpání úvěru najednou, jsou různé.

 

Buď si chcete koupit hotový rodinný domek, protože si jej nechcete stavět. Proplácení faktur bankou, nebo placení stavebního dozoru, materiálu a práce pro Vás není to pravé ořechové!

 

Nebo jste se ocitli v nezáviděníhodné situaci, jako je exekuce.

 

Občas to na někoho z Vás může spadnout, aniž byste se o to sami dokonce zasloužili.

 

Životní situace nemůžete mnohdy ovlivnit. Nebo si chcete koupit luxusní automobil, přičemž leasing se Vám nevyplatí.

 

Nebo potřebujete oddlužit všechny své dluhy. Pak je čerpání úvěru naráz velkou výhodou.

 

Úroky v takovém případě opravdu platíte z celé vyčerpané částky, ale mnohdy bývají jediné, protože se nebankovní hypotékou zbavíte všech ostatních. Na to je nejlepší trochu času s kalkulačkou v ruce.

 

A spočítejte si všechno potřebné pro srovnání.  Co bude pro Vás výhodnější.

 

Pomůže Vám s tím i manažer nebankovního sektoru, ale také návrh smlouvy, a nakonec je rozhodující i peněžitá částka, která by vám mohla být schválena.

Zvolte si vždy to, co je nejvýhodnější pro Vás, a to po všech stránkách. Na druhé se v tomto směru neohlížejte.

Strach a obavy z cizích, nebo přejatých slov mít nemusíte. Věřte, že si na ně nakonec zvyknete a budete je i Vy běžně používat. Lépe se budete vyjadřovat.