Možná i vy jste si dali tolik oblíbené předsevzetí, že od nového roku začnete s penězi hospodařit šetrněji tak, abyste s výplatou nejen pohodlně vyšli, ale také si vytvořili dostatečné rezervy na hubenější časy. Tak s chutí do toho!
Pokud jde o to, jak ušetřit peníze v domácím rozpočtu, mnoho lidí volí nakupování v různých akcích a slevách. Takový postup je v zásadě správný, jen je potřeba dát si pozor na podvodníky a na akční zboží, které ve skutečnosti vůbec zlevněné není.
Leden je obdobím roku, kdy se to v obchodech akčními nabídkami a různými výprodeji jen hemží. Právě v povánočním období můžete narazit na nejvýraznější slevy z původní ceny zboží, jaké se už po zbytek roku nebudou opakovat. Není proto divu, že většina Čechů vyráží právě v těchto dnech do obchodů na velké „akční“ nákupy.
Tento stav má hned několik příčin najednou. Za prvé jde o to, že mnoho lidí dostalo na pod stromeček peníze anebo dárkové poukazy, které se chystají uplatnit a obchodníci je chtějí motivovat k utrácení. Za druhé se lidé zbavují nevhodných dárků a starších spotřebičů, které houfně umísťují na bazary za nízkou cenu. A za třetí, obchodníci uvolňují kapacitu pro nové zboží, zbavují se zimních kolekcí, aby mohli přijít na trh s novinkami.
Ať tak či onak, při návštěvách výprodejů je vždy dobré mít na paměti, že není všechno zlato, co se třpytí. Zatímco některé slevy jsou skutečné, jiné se tak pouze tváří. Mnozí obchodníci se snaží využít nákupní euforie a vydělat na ní tím, že vás nalákají na slevy, které žádnými slevami nejsou.
Jak to udělat, abyste nenaletěli?
Ověřujte! Pakliže se vám něco nezdá, srovnejte nabízenou cenu zboží s nabídkou v jiných obchodech.
Přesvědčte se o tom, že se jedná o kvalitní zboží, bez závad, které není ani příliš zastaralé.
Využijte výhodné nabídky na internetových bazarech – lidé tam po Vánocích umisťují nevhodné vánoční dárky za zlomek původní ceny.