Nastal konečně ten správný čas na pořízení nemovitosti? Nebo snad potřebujete peníze na něco, co se nedá odkládat? Takže, co nyní potřebujete ze všeho nejvíc? Právě ty peníze. A máte je?

 

Už jste se někde v bance optal, jak jste na tom? Půjčí Vám Vaše banka tak velký obnos peněz? Chcete získat půjčku, nebo jiný úvěr? Už jste se seznámil s podmínkami získání úvěru?

 

Stále se tady motáme kolem úvěru, i když nejste jisti, zda se jedná o účelový úvěr, nebo neúčelový úvěr. V bance vám snad poradí.

 

Mají také neúčelové hypotéky a úvěry.

Nebankovní hypotéka může být pro vás rychlou alternativou, víte že se často jedná o neúčelový úvěr. Můžete peníze libovolně využít.

 

Každé schválení úvěru má své podmínky. Finanční ústavy pro schválení úvěru potřebují znát Vaše příjmy, Váš věk, také Vaše výdaje a ostatní závazky. Informují se u zaměstnavatele na to, zda právě nejste v dlouhodobé pracovní neschopnosti.

 

A při koupi nemovitosti studují také stav této nemovitosti po všech stránkách.

 

Schvalovací proces tudíž probíhá zdlouhavě a stále nad Vámi visí Damoklův meč v podobě zamítnutí této žádosti o úvěr.

U nebankovní hypotéky může být schválení úvěru jednodušší a podstatně rychlejší. I když kontrola bonity probíhá podobně jako v bance, nemusíme se dívat na vše tak kriticky.

 

Velmi rychle budete vědět, kolik Vám nebankovní společnost poskytne peněz. V tomto okamžiku nás zajímají Vaše příjmy a závazky, které máte vůči jiným poskytovatelům úvěru. Chceme totiž, abyste dokázali splácet nebankovní hypotéku. Nebankovní společnost může tolerovat záznamy v registru dlužníků.

 

Zdá se Vám tato možnost podivuhodná? Tak to nemusí. Přistoupíte-li na tuto variantu získání úvěru, splátka se přizpůsobí vašim možnostem. Je to otázka důvěry a schopnosti splácet. Jste dospělý člověk, tak musíte sám nejlépe vědět, co děláte.

 

Jisté je, že schválení úvěru u nebankovních společností je rychlé. A o to jde spotřebitelům nejvíc.

I když se obrátíte na nebankovní sektor, určitě se nevyhnete běžným odborným pojmům ve světě financí. Je proto dobré některým pojmům opravdu rozumět.