Podmínkou hypotečního úvěru může být ručitel. Čili člověk, který je zárukou pro Váš hypoteční úvěr.

 

Obvykle to bývá někdo z okruhu rodiny, ale i přátelé, nebo kamarádi, kteří věří zase Vám. Bez takové záruky se neobejde hypotéka, pokud například nestačí Váš příjem na výši úvěru.

 

V bankovním sektoru Vám, například nebude stačit čistý příjem na dosažení potřebného obnosu při žádosti o hypoteční úvěr, pak tedy nastupuje Váš dobrý kamarád, nebo rodinný příslušník, který Váš příjem dorovná příjmem svým.

 

Stává se tedy ručitelem neboli spoludlužníkem. V případě že nebudete mít na splátku, měl by splácet i on jinak se také dostane do negativního záznamu v bankovním registru.

 

Pokud nevlastníte žádnou nemovitost, kterou můžete dát do zástavy, pak nastupuje ručitel se svou nemovitostí, přičemž souhlasí, abyste nebankovní hypotéku získal zástavním právem k jeho nemovitosti.

 

Pokud vlastníte nemovitost, kterou předložíte, jako zástavní právo k nemovitosti, ručíte svou vlastní nemovitostí.

 

Nemáte-li však nemovitost, pak musíte mít opravdu dobrého kamaráda, nebo rodinného příslušníka, který Vám důvěřuje, abyste na hypoteční nebankovní úvěr dosáhl. Ručitele s nemovitostí mít musíte, pokud ho banka vyžaduje.

 

Nebraňte se něčemu, co Vám poskytne potřebný obnos peněz.

 

Počítáte přece s tím, že jej budete splácet řádně. Zdarma Vám nebankovní společnost navrhne úvěrovou smlouvu a věřte, že se bude snažit o co nejvýhodnější řešení, tzv. na míru.

 

Nejhorší období je čekání na vyjádření druhé strany! To čekání je mnohdy až nervy drásající a neúměrně dlouhé. Věřte, že ne ve všech případech!