Co blázníš? Hypotéku si vzít nemůžu. Ta je jen na bydlení. A já už bydlet mám kde. Potřebuju peníze na docela jiného!

Takto se mýlí mnoho lidí, protože nevědí, že předmětem hypotéky nemusí být jen dům, chata, chalupa, nebo byt.

 

Předmět hypotéky v nebankovním sektoru nemusí být dům, chata, chalupa, nebo byt. Účel takové nebankovní hypotéky vlastně nemusíte někdy uvádět.

Vy máte kde bydlet? Máte byt v osobním vlastnictví?

 

Nebo jste majitelem jiné nemovitosti? Pak je Vaše volba bankovní či nebankovní hypotéky na místě.

 

Jako zástavu potřebujete nemovitost, kterou vlastníte. Tu poskytnete v podobě zástavního práva k tomu, abyste mohli získat nebankovní hypoteční úvěr.

 

Tudíž jsou Vaše slova o tom, že si nemůžete vzít hypotéku, bezpředmětná! Vy si ji můžete vzít s klidem pokerového hráče a s přehledem burzovního makléře. Vy nepotřebujete udávat přesný předmět hypotéky.

 

V nebankovním sektoru nemusíte, pokud dokážete, že máte na to splácet.

 

Jestliže potřebujete peníze na docela jiného, než je bydlení, pak dejte, jako zástavu, svou nemovitost a dostanete peníze na účet.

 

A opravdu nikdo se Vás nebude ptát, na co peníze potřebujete.

 

Pokud budete mít dobré příjmy na splácení. Cítíte se lépe po duši?

 

Divíte se, že je to tak jednoduché? Ptáte se, jaké podklady potřebujete pro podání žádosti o hypoteční nebankovní úvěr? Žádné. Ne, žádné úplně ne. Nějaké fotografie nemovitosti to bude chtít.

Pak také kontaktní údaje a odkaz na Vaši nemovitost. A víte, co?

 

Kdybyste žádnou nemovitost nevlastnil, můžete zastavit nemovitost svého kamaráda, který bude s takovým zástavním právem svolný.

 

Jestliže i Váš kamarád bude požívat peněz z Vašeho úvěru, určitě proti nebude.

 

Ujasněme si tedy to podstatné pro získání nebankovní hypotéky. Předmětem nebankovní hypotéky tedy nemusí být náklady spojené s bydlením, ale jako zástavu musíte vložit nemovitost Vy, nebo jiný vlastník nemovitosti.

 

Na předmět úvěru se Vás vážně nikdo nezeptá.

Nenechte se odradit zkratkami, kterým nerozumíte ani po vysvětlení obsahu na internetu. Nechte si to vysvětlit od odborníků, kteří mluví jazykem laika.