Co Vy víte, co Vás čeká v dohledné či nedohledné budoucnosti! Víte, jakým směrem se bude Vaše budoucnost ubírat?

 

Ano, nějakou představu určitě máte. A určitě je to představa příjemná. I když nebudeme malovat čerta na zeď, jak se lidově říká, přesto musíte počítat s tím, že tomu tak nemusí být.

 

Pokud se stanete dlužníkem v podobě nebankovní hypotéky či bankovní hypotéky, měli byste myslet na, tzv. zadní vrátka.

 

Co všechno se může stát?

Máte zaměstnání, které Vás baví, máte v něm nějaké to postavení, a dá se říci, že je stabilní a cítíte se pevně v kramflecích.

 

Když Vy nebudete chtít měnit, nemůže se stát, že bude chtít někdo vyměnit Vás. K čemu ale může dojít? Může dojít ke zhroucení Vašich představ o neochvějném postavení ve vašem zaměstnání, když se změní vedení firmy a Vás propustí, aby si na Vaše místo dosadilo svého člověka.

 

Co budete dělat v pozici dlužníka bez příjmů?

 

Musíte se spolehnout na svou předvídavost, protože jste si sjednal pojištění schopnosti splácet!

Co zdraví? Jste šťastný člověk, když se stabilně a dlouhodobě neléčíte, např. s vysokým tlakem, nebo něčím podobným.

 

Ale jste si jist, že Vás nemůže v budoucnu potkat zdravotní karambol, který Vás na pár měsíců může vyřadit z pracovního procesu? Jak budete řešit v tomto období pravidelné měsíční splátky?

 

Máte přece sjednané pojištění schopnosti splácet, nebo ne?

 

A co invalidita, nebo úmrtí? I to může nastat, ačkoliv Vám nikdo nic takového nepřeje!

 

Sami vidíte, že i tento druh pojištění je velmi podstatný v případě, když se rozhodnete pro jakýkoliv úvěr. Pojištění Vás chrání před nežádoucími starostmi v krajních případech neschopnosti splácet!

 

Na takový druh pojištění rozhodně nezapomeňte, když se rozhodnete pro bankovní i nebankovní hypotéku!

 

Určitě se vyplatí mít pojištění schopnosti splácet, i když nakonec vše splatíte bez ztráty zaměstnání, nebo dlouhodobé nemoci.

 

Toto pojištění si musíte sjednat individuálně s konkrétní pojišťovnou, nejedná se o automatickou součást smlouvy, ani povinnou doplňkovou službu.

 

Patříte k lidem, kteří jsou svým způsobem vysmátí a zodpovědnost, dochvilnost a podobné vlastnosti nepatří právě k Vašim přednostem? Dejte si pozor!