Každý žadatel o hypoteční úvěr musí v žádosti prokázat své příjmy, výši úvěru ovlivňuje i věk, a tak dále. Jedná se o prokázání celkové bonity žadatele, ale také musí mít odhad nemovitosti, kterou zastavuje bance proti úvěru.

 

Tak nějak začínají vždy odstavce pro žadatele v bankovním sektoru.

 

Nebankovní společnosti poskytující nebankovní hypoteční úvěry mají některé podmínky postavené jinak!

 

Každý žadatel o nebankovní hypoteční úvěr musí prokazovat své příjmy. Bonita zajímá všechny, ale spoustu věcí se dá akceptovat. Splatit půjčku můžete kdykoliv, a to bez sankcí, a tak dále.

 

Jen podmínka odhadu nemovitosti zůstává stejně podstatná, jako v sektoru bankovním.

 

Odhad nemovitosti je posouzení stavu, například rodinného domu, který hodláte zastavit proti nebankovnímu hypotečnímu úvěru. Jde o jakési ocenění nemovitosti na určitou sumu peněz.

 

Takový odhad nemovitosti musí obsahovat identifikaci celého objektu a vlastníka, celkový stav nemovitosti a rizika spojená s oceňovanou nemovitostí. Na rozdíl od bankovního sektoru, nemusí odhad pro nebankovní společnost obsahovat účelovost úvěru.

 

A to proto, že nebankovní hypotéka je také neúčelová.

Když to vezmeme důsledně, Vás nakonec vůbec nemusí zajímat, co odhad nemovitosti musí obsahovat, ale hlavně také to, kolik takový odhad stojí!

 

Některá nebankovní společnost provede svůj odhad nemovitosti zdarma.  

 

Je to výhodné pro obě strany. Vy se nemusíte starat o odhadce, a věřitel bude mít hned jasno, o jakou nemovitost se jedná.

 

Také Vám z odhadu hned nabídne výši úvěru, na jakou se můžete dostat. Výhodou je také to, že všechno probíhá rychle a hladce!

 

Další podstatnou výhodou odhadu nemovitosti u nebankovních hypoték je to, že ušetříte v řádech tisíců korun, než kdybyste nechali odhad své nemovitosti vytvořit jiným odhadcem.

 

Ne každý poskytovatel Vám udělá odhad zdarma.

Vy máte obavu z toho, že nesplňujte kritéria žadatele o hypoteční úvěr?