Neposkytujeme služby ani poradenství v souvislosti s insolvencí. Jedná se jen o obecné informace.

 

Vzít si úvěr a pak další, a nakonec nebudete mít na to, abyste spláceli řádně a včas, to je skutečně bludný kruh, do kterého se dostanete velmi lehce a velmi rychle.

 

I když banky zkoumají Vaši bonitu a hlídají, do jaké výše se můžete dostat v přijímání úvěrů, může se stát, že přijdete o práci.

 

Že, nedej bože, onemocníte dlouhodobě. Potom se Vaše situace dostává do slepé uličky, z níž se opravdu dostáváte jen velmi těžko.

 

Dbejte na to, abyste se do takové uličky nikdy nedostali!

Existuje ve finančním světě úvěrů, věřitelů a dlužníků termín oddlužení, který Vám může velmi pomoci.

 

Podle insolvenčního zákona platí, že máte-li splaceno 30 % úvěrů, je Vám víc, jak 18 let, jste-li občanem České republiky, nemáte-li záznam v trestním rejstříku a jste-li vedený u dvou a více bankovních či nebankovních společností, pak máte možnost vyhlásit osobní bankrot.

 

Zní to děsivě, ale této možnosti oddlužení využívá mnoho lidí, kteří se dostali do svízelného bludného kruhu vlastních financí.

 

Je pravdou, že jste po vyhlášení osobního bankrotu dost omezováni, ale je Vám odpuštěn dluh za určitých podmínek. Vaše měsíční příjmy všeho druhu budou děleny na dvě části. Jedna půjde na splácení dluhů, druhá se dostane k Vám.

 

A nebude příliš vysoká. Přesto zabráníte exekutorům, aby Vám sebrali veškerý majetek.

 

Proto je vyhlášení osobního bankrotu v danou chvíli racionálním řešením.

 

Opravdu nejlepším řešením je nedostat se do takové situace a být střídmý a přemýšlivý kdykoliv se Vám nedostávají peníze a Vy se chystáte k dalšímu úvěru.

 

Předcházet těmto svízelným a strastiplným situacím je opravdu velmi důležité. Jinak Vám nastanou skutečně existenční starosti, které byste řešit vůbec nemuseli!

 

Ale když už se do takové situace přece jen dostanete, nenechte ji dokončit u soudu v podobě exekuce. Můžete nechat soud raději provést oddlužení.

 

Držíte ve svých dlaních hlavu a přemýšlíte o někom, kdo Vám důvěřuje a dá za Vás ruku do ohně? Potřebujete takového člověka k získání úvěru? Vždycky ne.