Každý člověk bez výjimky si musí uvědomit, že v dnešním světě není nic navěky. A že se cokoliv, co máme dnes třeba i za neměnné, může jednoho dne stát minulostí a změnit třeba i ve svůj pravý opak. A může se to podepsat na komkoliv z nás.
Týká se to všeho, finance nevyjímaje. Ani ten, kdo je dnes podle svého a možná i nejen svého přesvědčení zajištěn dost možná i do konce svých dní, si nemůže být jist tím, že se jednoho dne neukáže, že šlo o omyl.
A pokud se někdo nečekaně dostane do ekonomických problémů? Nebo když se do nich dostane vlastně i vcelku podle očekávání? Pak nejednou není zbytí a je třeba poohlédnout se, od koho by bylo možné si nějaké ty peníze půjčit.

Zkusit to v bance?

Proč ne? Vždyť banky se přece půjčováním peněz živí. Jenže aby měly tyto jistotu, že se uživí, nepůjčují jen tak někomu. Každého žadatele si tu důkladně prověřují, žádají doložení dostatečně vysokých příjmů, vynikající platební morálky a dalších kladů. Takže máte-li jen nízké příjmy, špatně vypadající daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků a podobně, bude lepší přestat snít a na banky zapomenout.

Vsadit na nebankovní společnost?

Opět – proč ne? Tady se přece půjčováním peněz lidem rovněž zabývají a mohou tak pomoci. A americká hypotéka kalkulačka jasně napovídá, že jde o něco, čím není záhodno automaticky opovrhovat, co nemusí být méněcenné jenom proto, že se to kvůli minulosti dosud ze setrvačnosti netěší nejlepší pověsti.
Tady přece stačí jenom vyplnit jednoduchý formulář na webu zvolené nebankovní společnosti, dát do zástavy nemovitost a její snímky poslat předem e-mailem poskytovateli k posouzení, a je to. Člověk se do čtyřiadvaceti hodin dozví, zda a kolik mu tu půjčí (do sedmdesáti procent odhadní ceny oné nemovitosti), pak se dohodnou podmínky, podepíše jednoduchá smlouva bez háčků a žadatel má své jisté. Tedy peníze, jež může používat k tomu, čeho je mu zapotřebí. Za ideálních podmínek, k nimž patří jen tak namátkou třeba možnost natáhnout splácení této hypotéky až na třicet let, případně ji ale také kdykoliv splatit podle libosti předčasně a bez sankcí,…

Co byste volili vy?

To je už jenom na vás. Ale troufám si tvrdit, že velice často raději to druhé. Že?