Pro poskytování nebankovní hypotéky je vždy zástavou nemovitost.

 

Co to ale taková nemovitost je? Jak mohu dát do zástavy nemovitost, když ji nevlastním?

 

Nemovitost mám, ale na ni peníze nepotřebuji? Objevují se tyto otázky na Vašem denním pořádku? Potřebujete peníze? Potřebujete hodně peněz? Pak máte dvě možnosti, jak je získat.

 

Ta první je, když chcete nemovitost pořídit. Zastavíte tu, co chcete teprve koupit.

 

Ta druhá možnost je, že již nemovitost vlastníte, ale hodně peněz potřebujete na zcela něco odlišného! I tak můžete počítat s nebankovní hypotékou.

Pozoruhodné, že?

 

Není na tom nic pozoruhodného a zvláštního. Hypotéka v nebankovním sektoru tuto možnost nabízí.

Stále je tu řeč o nemovitostech.

 

Nebude tudíž na škodu upřesnit si význam tohoto termínu. Co to taková nemovitost vlastně je? Je to cokoliv, co je pevně spojeno se zemí.

 

Nedá se to jen tak vzít a odnést. Také se může nemovitostem říkat reality. To určitě znáte, protože, například nemovitost kupujete přes realitní kancelář.

Takže rodinný dům, byt, zahrada a zahradní domek, nebo pole a jiný druh pozemku může být nemovitostí, kterou můžete dát do zástavy při pořízení nebankovní hypotéky.

 

Na začátku jsme mluvili o dvou možnostech, jak dosáhnout na hodně peněz díky zástavě nemovitosti. A přece existuje ještě třetí možnost, kdy nemusíte nemovitost vlastnit Vy.

 

Může ji vlastnit někdo druhý, který bude souhlasit s jejím zastavením, abyste Vy mohli získat hypoteční úvěr.

 

Pro získání nebankovního úvěru pak musí být nemovitost zapsána v Katastru nemovitostí a musí být ve Vašem, nebo v jiném vlastnictví. To ale se souhlasem vlastníka.

 

Je to tak jednoduché. A výhodné, když nemovitost vlastníte, a přesto potřebujete větší obnos peněz.

 

A nikdo nemusí vědět, na co peníze potřebujete, pokud prokážete že máte na splácení. Ačkoliv se jedná o hypotéku, nemusí ji ani čerpat na získání nemovitosti.

 

Když Vám chybí, jste smutní a připadáte si, že je všechno nějak špatně. Když jich máte dostatek, dokážete si užívat života na vysoké noze. Víte, o čem je řeč?