Jakmile máte malé dítě, většinou mu chcete pořídit něco takzvaně „do začátků“. Takže se často obracíme na finanční poradce, aby nám pomohli vybrat co nejlepší řešení a my svým dětem mohli ukládat od jejich narození až po osmnáctiny alespoň trochu peněz, a ony pak dostaly své vlastní finance, se kterými si poprvé budou moci samostatně hospodařit, v podstatě už jako dospělí lidé.
Chcete svým dětem naspořit do jejich osmnácti co nejvíce peněz? Využijte některou z posledních nejžhavějších novinek. Co všechno je k dispozici? Mezi stálice, hojně využívané a stále velice oblíbené, se řadí klasické spoření pomocí takzvaného „stavebka“. Ovšem jsou i jiné možnosti. V dnešní době už můžete vsadit také na zlato, na různé druhy fondů, ale třeba také překvapivě na „penzijko“.

Takže kde ukládat dětem peníze, aby v 18 dostaly co nejvíce peněz? Vybírat můžete opravdu z různých možností.
Rodiče mohou pro své dítě zvolit spořicí účet, stavební spoření, pravidelné investice do fondů nebo také doplňkové penzijní spoření. V neposlední řadě se také velice daří i ostatním alternativním investicím.

Z těchto peněz si často děti zařizují vlastní bydlení

Alespoň mají něco takzvaně do začátku. Peníze se často vybírají v 18, protože se jedná o krásný věk, kdy se v mnohých případech s dětmi symbolicky loučíme a vypouštíme je do světa jako dospělé. Už za ně rodiče nepřebírají žádnou zodpovědnost, už jsou samostatné. Děti to ale v tomto období nemají vůbec jednoduché, a pokud se chtějí například osamostatnit, tak buďto musí hned vydělávat, nebo mohou dále bydlet u rodičů a spořit si peníze na nějaké pěkné bydlení, nebo často ještě studují, například vysoké školy, které mohou trvat i do 26 let.
Ovšem pořídit dětem již od narození nějaké spoření je pro ně určitě obrovské potěšení. Z těchto peněz si mohou začít bydlet po svém nebo ve svém, pokud si na peníze vezmou třeba hypotéku a koupí si byt nebo postaví dům. Ale to je jistě v osmnácti jen hudbou budoucnosti. Každopádně se penízky vždy hodí.