Jestliže se nacházíte v situaci, že potřebujete nutně úvěr, ale víte, že z nějakých důvodů na něj nestačíte, pak se Vaše dobrá nálada musí rovnat bodu mrazu.

Proč jen nevydělávám víc?

 

Proč jsem veden v registru dlužníků? Proč už jsem tak starý? Proč jsem si vzal tolik úvěrů a půjček?

 

Tyto a podobné otázky Vás napadají poslední dobou dost často. Jenže takové otázky Vaší situaci opravdu nepomohou. Přece se nechcete dostat do situace, kdy Vám bude hrozit, například exekuce. To už by bylo snad to poslední!

 

Takže se přestaňte hroutit a něco dělejte! Jedním z řešení, by mohla pomoci nebankovní hypotéka, která patří také mezi neúčelové. Vyplaťte se ze svých dluhů právě tímto způsobem!

 

Berete-li si půjčku, nebo jakýkoliv úvěr, musíte počítat s výší měsíční splátky, kterou musíte pravidelně platit. Tak si spočítejte, jak jste na tom nyní.

 

Kolik platíte nyní? Záleží to na výši úroků, úrokových sazbách a RPSN čili roční procentní sazbě nákladů. Také na částkách z prodlení.

 

Všechno pěkně do puntíku spočítejte na své kalkulačce a pak oslovte nebankovní sektor.

Místo několika úvěrů začněte platit jeden jediný.

Porovnejte si měsíční splátky současné a ty potenciální budoucí. Možná budete překvapen, o kolik se budou lišit.

 

Ve vašich měsíčních splátkách bude zahrnuta jistina s úrokem a bude podle všech ostatních ukazatelů také přiměřeně vysoká.

 

Vaším úkolem je tuto povinnou měsíční splátku splácet pravidelně a v termínu.

 

Věřitel se na Vaši povinnost spoléhá, stejně, jako Vy se spolehnete na peníze, které od věřitele dostanete na účet. Nakonec slovo věřitel je odvozeno od slova věřit!

 

Vaše situace se změní k nepoznání. Zvláště Vaše dobrá nálada bude stoupat z bodu mrazu raketovou rychlostí směrem nahoru.

 

Určitě začnete mít chuť do života a rozhodně si dáte pozor na karamboly v podobě dalších úvěrů. Na to už nyní zapomeňte.

 

Do skutečně svízelné finanční situace jste se dostal tak rychle, že jste ani nepostřehl, co všechno Vám hrozí. Přesto je tu i pro Vás řešení!