KOMBINOVÁNÍ PRODUKTŮ

Pro všechny tyto způsoby platí hlavně rozložení investice do více produktů. Proto je potřeba, abychom dbali na jistá opatření, takže je často užitečné:
– část peněz dát na produkty, které mají nízké riziko a možnost rychlého výběru. Cokoliv se stane, máme tak pohotovostní rezervu.
– zbytek peněz dát do produktů s vyšším rizikem a tudíž věřit, že nám to přinese i vyšší výnos.
Takto se dají najít velice vhodné kompromisy k jakýmkoliv stylům investic. Vždy se dívejte na výnos, ale i riziko a likviditu. Tak zajistíte, že byste mohli přijít o všechny své úspory.

Spořitelny nám zajišťují spoření a také následné a budoucí peníze, až si budete potřebovat vzít úvěr. Proto jsou výhodné a také velice vhodné.

Stavební spořitelny

Stavební spoření je specializovaná forma spoření, která je spojena s nárokem na poskytnutí úvěru po uplynutí doby spoření. Zákazníci ukládají finanční prostředky, k nimž se poskytuje státní příspěvek. Naspořené peníze si po uplynuté době spoření můžete vyzvednout a použít je na jakýkoliv účel. Nemusíte využívat poskytnutí úvěru, pokud byste jej nechtěli využít.
Úvěr ze stavebního spoření
Po uplynutí jisté doby má zákazník nárok na velmi výhodný úvěr s nízkou úrokovou sazbou. Velikost úvěru, na který vznikne nárok, se stanovuje předem pomocí cílové částky. Podle ní se pak řídí výše měsíční úložky. Cílová částka zahrnuje uspořenou částku, státní podporu, výnosy z úložek a státního příspěvku a nárok na úvěr. Tento úvěr je samozřejmě účelový a je platný pouze na získání bydlení nebo úpravy domů a bytů.
Úvěr získáte po šesti letech spoření. Nárok však vzniká často už naspořením 40% cílové částky. Úvěr však můžete získat i hned při zahájení spoření. Jde o takzvaný mezi úvěr či překlenovací úvěr. Podmínkou však bývá, že nejprve svými splátkami budete spořit, než dosáhnutím částky vznikne nárok na platný úvěr. Teprve poté se začne úvěr splácet.
Stavební spořitelny v České republice, které jsou dané podle platných zákonů, jsou v České Republice následující: Českomoravská stavební spořitelna a.s., Stavební spořitelna České spořitelny a.s., Modrá pyramida stavební spořitelna a.s., Raiffeisen stavební spořitelna a.s., Wüstenrot – stavební spořitelna a.s.

Informace se týkají jen úvěrů, které nejsou spotřebitelské úvěry ve smyslu zákona 257/2016, sb. o spotřebitelském úvěru.