ZPĚTNÝ LEASING

Jde o formu finančního leasingu takzvaný nepřímý finanční leasing. Zde je to trochu složitější. Majitel dané věci, tedy například majetku či osobního vozidla, tuto věc prodá leasingové společnosti. Ta mu hned zpětně poskytne na tuto věc finanční leasing. To znamená v praxi, že původní majitel před prodejem nadále užívá tuto věc, ale využívá ji jenom jako nájemce a postupně splácí, protože daná věc už není jeho. Až všechny splátky splatí, které jsou předem stanovené, za určitou dobu, tak zase věc bude zcela v jeho vlastnictví a jeho majetkem. Vlastně jde o zpětnou vazbu. Často se to využívá v praxi proto, že daný majitel potřebuje vysokou finanční hotovost.
Používá se jako ochrana majetku před exekucí. Jde o chytrou možnost, jak majetek převést na třetí osobu, od které si to zase splátkami získáte zpět, ale věc nadále používáte. Pak se věřitelé jenom těžko domáhají vyplácení svých dluhů, přes další subjekty.
Zpětný leasing je tak skvělou volbou, pokud potřebujete rychle sehnat finanční prostředky. Jde vlastně laicky řečeno o půjčku na danou věc, která je tímto zajištěná a vy jej běžně používáte.
Získáte tak hotovost při používání vašeho majetku, který akorát splácíte, abyste se stali nakonec jeho vlastníkem.
Pokud bychom si to chtěli ještě podrobněji vysvětlit, tak nabídnete finanční společnosti svůj majetek. (vozidlo, velký stroj, přístroj, nějaké vybavení). Tato společnost majetek ocení a koupí ho od vás. Ve stejnou chvíli vám jej pronajme zpět. Samozřejmě, že získáte peníze, protože za odkoupení vám zaplatí všechny peníze, které jste si dohodli na účet. Vy akorát nadále splácíte „svůj“ majetek, jako u běžného leasingu.
Nevýhodou může být, že svůj majetek nemůžete odepisovat, protože ještě není váš. Až zaplatíte všechny splátky a opět váš bude, teprve pak můžete začít s odepisováním používaného majetku.
Ovšem výhod, těch je hned několik. Jistě každý bude preferovat rychlost vyřízení a hlavně to, že dostane finanční hotovost, za svůj majetek. Tedy obnos peněz, který zrovna potřebujete. Můžete to použít na jakýkoliv majetek, který vlastníte čili je to velice různorodé. Je to jednoduché a dostupné pro všechny, protože stačí uzavřít běžnou smlouvu. Nemusíte nic vyřizovat s bankami.

Informace se týkají jen úvěrů, které nejsou spotřebitelské úvěry ve smyslu zákona 257/2016, sb. o spotřebitelském úvěru.